Haber

Adana Kozan’da 5.5 Büyüklüğünde Deprem Meydana Geldi

BAKAN YERLIKAYA: CAN VE MAL KAYBI İHBARI YOK

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, Adana’nın Kozan ilçesinde meydana gelen depremle ilgili sosyal medya hesabından açıklama yaptı. Yerlikaya, “Bugün saat 08.44’te Adana’nın Kozan ilçesinde meydana gelen 5.5 büyüklüğündeki depremde başta AFAD olmak üzere ilgili kurumlarımızın tüm ekipleri saha taramalarını sürdürüyor. 112 Acil Yardım Hattına şu ana kadar herhangi bir can ve mal kaybı bildirimi yapılmadı. Depremden etkilenen tüm vatandaşlarımıza geçmiş olsun.”

İlgili Makaleler

AFAD Başkanı Yunus Sezer, “Adana ili Kozan ilçesinde saat 08.44’te meydana gelen 5.5 büyüklüğündeki depremin ardından şu an prestij ile olumsuz bir durum yok. Saha tarama çalışmaları sürüyor. Gruplarımız teyakkuza geçti.” BAKAN URALOĞLU: EKİPLERİMİZ SAHADA.

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu da, “Adana Kozan’da meydana gelen ve çevre illerde de hissedilen depremden etkilenen vatandaşlarımıza geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Gruplarımız bölgedeki bağlantı altyapısı, yol güzergahları ve diğer alanlarda tarama çalışmalarını sürdürüyor. Allah ülkemizi ve milletimizi her türlü afetlerden korusun.”

hasanbeylihaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu