Haber

Alanının lider e-ticaret platformu Vitaminler.com 2023 satış verilerini açıkladı.

Sporcu beslenmesi, beslenme desteği ve sağlıklı yaşam alanlarında 3 farklı e-ticaret sitesi, mağaza ve otomatlarla faaliyet gösteren Dikey Vitamin, Türkiye’nin lider e-ticaret platformu Vitaminler.com’un 2023 yılı satış verilerini özetledi. onun alanı. Buna göre 2023 yılında büyüklük açısından en hızlı büyüyen kategori Kolajen oldu.

Magnezyum ve yağlar da büyüme gösterdi

Kolajenin ardından en yüksek büyüme Mineraller kategorisinde yaşandı. Maden kategorisini genişleten magnezyum olurken, petrol satışlarındaki artış da gözden kaçmadı. Satışlarını en çok artıran yağlar sırasıyla susam ve Hindistan cevizi oldu.

C vitamini İstanbul’da ilk 3’te

Türkiye’nin en kalabalık illeri olan İstanbul, Ankara ve İzmir’de en çok satılan 2 kategoride Multivitamin ve Omega 3 olurken, İstanbul’da C Vitamini, Ankara’da Kollajen ve İzmir’de Magnezyum üçüncü sırada yer aldı.

Antalya’da D vitamini öne çıktı

İstanbul, Ankara ve İzmir’in ardından sürpriz bir şekilde en fazla D vitamini satışı Türkiye’nin en güneşli bölgelerinden biri olan Antalya’da gerçekleşti.

Kilo kontrol ürünleri önemini korudu

Diyet ve kilo kontrolü sağlayan ürünlerde İstanbul, Ankara ve İzmir’in ardından en fazla ölçü satışı Antalya ve Bursa’dan geldi.

Büyük illerden sonra en fazla Melatonin Muğla’da satıldı

Türkiye’nin en kalabalık 10 şehrinin ardından en fazla Melatonin satışı Muğla’da gerçekleşti.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu