Haber

Antalya’da emeklilerden tabutla eylem

ANTALYA – Yenikapı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın emekli maaşlarını güzelleştirmek için yılbaşı sinyali vermesine tepki olarak yürüyüş düzenledi. Emeklilere yapılan yüzde 18’lik zammın açıklanan enflasyon rakamlarının altında kaldığını ve yaşam beklentisi koşullarının hızla kötüleştiğini vurgulayan dernek üyeleri, koşulların bir an önce uyarlanması için imza kampanyası başlattı.

“Emekliler öldü, ruhlarına Fatiha” yazılı sembolik tabut taşıyan dernek üyeleri, trafiğe kapatılan Kazım Özalp Caddesi’ndeki Kışlahan Çarşısı önünde imza standı açtı. Dernek üyeleri sembolik olarak hazırladıkları tabutu omuzlarına alarak, “Kira 15 bin, maaş 5 bin, bu maaşla Mehmet Şimşek gel git” yazılı pankartlar taşıdı.

İlgili Makaleler

‘BU ÜCRETLER AÇLIK SINIRININ ALTINDA’

Yenikapı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Yasemin Erdoğan, ekonomik kriz ve sürekli artan fiyatlar karşısında emeklilerin aldıkları aylıkların ihtiyaçlarını karşılamadığını belirtti. .

yasemin erdoğan


‘NASIL OLACAĞIZ’

Dernek üyeleri adına konuşan Erdoğan, “Maaşlarımız 7 bin 500 TL, ev kiraları 15 bin TL civarında. Nasıl yaşayacağız? Emekliler torunlarına çikolata almak şöyle dursun, bir lokma ekmek alırken bile hesap yapıyor. Bu çok üzücü ve üzücü bir durum. Hayatın gerçeğiyle örtüşmeyen bu acı gerçeğin bir an önce düzeltilmesi gerekiyor. Herkesten bu konuda hassasiyet ve imza kampanyamıza destek bekliyoruz.”

haber-ahlat.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu