Haber

Antalya’dan deprem bölgesine 2 bin konteyner gönderildi

Antalya Valisi Ersin Yazıcı, deprem bölgesine kentten 2 bine yakın konteyner sevk edildiğini belirterek, bölgede halen konteyner ihtiyacı olduğunu söyledi.

Antalya İş İnsanları Derneği’nin (ANTİAD) düzenlediği toplantıda yaptığı konuşmada Yazıcı, Antalya halkının Kahramanmaraş’ta meydana gelen depremlerden etkilenenleri yalnız bırakmadığını belirtti.

İlk günden itibaren devlet ve sivil toplum kuruluşlarının iş birliğiyle bölgeye yardım tırlarının gönderildiğini belirten Yazıcı, “Antalya olarak 2 bine yakın konteyner gönderdik. Konteyner üretimi çok olan bir şehir değil. Ama evini kaybeden insanların küçük de olsa kendilerine ait elektriği ve suyu var.Ev sağlamak için bu desteklere devam etmemiz gerekiyor.” söz konusu.

ANTİAD’ın da bölgeye 300’ün üzerinde konteyner gönderdiğini belirten Yazıcı, derneğin hızlı davrandığını ve çok sayıda kişinin yardımına koştuğunu söyledi.

17 Ağustos 1999 depremini yaşadığını ve yakınlarını kaybettiğini belirten Yazıcı, “1999’da imkanlar çok kısıtlıydı, çadırda anlaştık. Ama çadırda yaşamak zor, herkes konteyner istiyor biz de uğraşıyoruz. ANTİAD hızlı davrandı, sıfırdan 300 konteyner bulmak çok zor. dedi.

Bölgede konteyner ihtiyacının devam ettiğine işaret eden Yazıcı, “Tüm sivil toplum kuruluşlarına sesleniyorum. Konteyner konusuna ve ‘Ev benim evim’ kampanyasına daha çok destek olalım.” sözünü kullandı.

ANTİAD Lideri Bilal Köleoğlu da 329 adet can simidi, 1 adet oyuncaklarla dolu çocuk oyun kabı, 2 adet 7 kişilik klozet, çok sayıda jeneratör, elektrik panosu, ısıtıcı, soba, yatak, battaniye, yorgan, giysi, ayakkabı ve gıda yardımında bulundu. aldıklarını söyledi.

Farklı kurumlardan yardım sevkiyatına da zemin hazırladıklarını belirten Köleoğlu, çalışmalarını büyük bir hassasiyet ve takiple yürüttüklerini kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu