Haber

Babacan’dan Sadullah Ergin açıklaması: Şahidimiz o dönemin demokratlarıdır

14 Mayıs’ta yapılacak seçimlerde CHP listesinden milletvekili adayı olarak gösterilen DEVA Partisi Genel Başkan Yardımcısı Sadullah Ergin üzerinden başlayan tartışmalar sürüyor.

DEVA Parti Genel Başkanı Ali Babacan, sosyal medya hesabından konuyla ilgili açıklama yaptı. Ergin’in 21 yıllık arkadaşı ve partinin kurucularından biri olduğunu hatırlatan Babacan, “Ergin ile ilgili hatalı bir tartışma olduğunu görüyorum. Çoğunun eksik bilgi ve ön yargılardan kaynaklandığını anlıyorum. 2009-2013 ortasındaki demokratikleşme, reform ve AB uyum düzenlemelerinin birçoğu Sadullah Bey’in çabalarıyla gerçekleşti: “Adalet Bakanlığı’nda tarihinde görülmemiş bir hızla mevzuat çıkardık. Tutuklu oranlarının düşürülmesi, adil yargılanma hakkı, kolluk kuvvetlerinin demokratikleştirilmesi, Anayasa Mahkemesi’ne bireysel başvuru, AİHM kararlarının Türkçe yayımlanması, anadil hakkı gibi yüzlerce değişikliğe katkıda bulunmuştur.” dedi.

İlgili Makaleler

‘ÖNCELİKLERİ VE HATALARI BIRAKIYORUZ’

Bu düzenlemelerin ‘hala topluma nefes aldıran önemli düzenlemeler’ olduğunu ifade eden Babacan, “Bizim şahidimiz o dönemin demokratlarıdır. Kucakladığımız geçmiş demokratikleşme dönemidir. Amacımız tam demokratik bir Türkiye. şimdi yeni bir yol ayrımındayız. Yeni bir yol ayrımındayız. Kazanacağımıza inanıyorum” dedi. (HABER MERKEZİ)

surhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu