Haber

Bağlar Belediyespor ligden çekilme kararı aldı.

Bölgesel Amatör Lig’de yer alan Bağlar Belediyesi, Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde. spor ligden çekilme kararı aldı. Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) bu talebi kabul etmesi ve Bağlar Belediyespor’un ligde kalma hakkını gizli tutarak onaylaması bekleniyor.

Kahramanmaraş’ta 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki iki büyük depremin yol açtığı yüzyılın felaketi, depremin yaşandığı illerdeki spor faaliyetlerini de etkiledi. Diyarbakır’ın Bağlar ilçesinde belediyeye ait spor tesislerinin tamamı depremden etkilenen vatandaşlar için barınma yeri olarak kullanılıyor. Sportif faaliyetlerin askıya alındığı ilçede Bölgesel Amatör Lig’de mücadele eden Bağlar Belediyespor, ligden çekilme kararı alarak bu talebini Türkiye Futbol Federasyonu’na bildirdi.

Bölgesel Amatör Futbol Ligi 1. Grup’ta mücadele eden Diyarbakır’ın diğer temsilcileri Yenişehir Belediyespor, Erganispor ve Çınar Belediyespor’un da ligden çekilme talebinde bulunabileceği belirtildi.

Daha önce Büyük Lig’de mücadele eden Gaziantep FK ve Hatayspor ile 2. Lig’de mücadele eden Diyarbekirspor da deprem nedeniyle ligden çekilme kararı aldı. – DİYARBAKIR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu