Haber

Bakan Soylu: “29 Ekim 2023’te Türkiye dağlarında Türk asrına adım atarken tek bir terörist bırakmayacağız”

Çeşitli temaslarda bulunmak üzere Kırşehir’de bulunan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti İl Başkanlığını ziyaret etti. Burada basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Bakan Soylu; “Zeytin Dalı Harekatı, Barış Pınarı Harekatı, Fırat Kalkanı Harekatı ve tüm bu operasyonlarla çok güçlü bir adım atıyor. Türkiye ne yaptığını biliyor. Güvenemeyecekleri bir şey var, daha yeni başlıyoruz.” dedi. Bakan Soylu, Türkiye yılında dağlarda tek bir terörist kalmayacağını da söyledi; “‘Kobani’ diyecekler nerdeyse Mümbiç’te, Tel Rıfat’ta, Kamışlı’da olsalar nerede olurlarsa olsunlar onları bulacağız, onlara bu ülkenin gücünü göstereceğiz. 29 Ekim 2023’te Türk asrı Türkiye dağlarında” dedi.

Parti binasında partililere seslenen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu; AK Parti’nin 20 yıldır ülkede büyük devrimler yaptığını söyledi. Bunu her türlü oyuna rağmen milletle birlikte yaptıklarını kaydeden Soylu, şunları kaydetti; “Bu amblem ve bu parti, Cumhur İttifakı ile birlikte bugün Türkiye’de büyük devrimlere neden oldu. Bunu siz yaptınız. Geçmişte bizi korkuttular, İnançlarımızla bizi tehdit ettikleri halde yaptınız, Bir başbakanın idamının gözdağı verilmesine rağmen yaptınız, Yaptıklarınıza rağmen, ‘Biziz’ diyenlere karşı yaptınız. bu ülkenin sahibi millet değil.’ 10 yılda bir darbe oluyor, terörle gözümüzü korkutmak isteyenler, çevremizdeki coğrafyada terör devleti kurmak isteyenler uğruna her türlü fedakarlığı göze aldığımızda, ‘insansız hava aracı istiyoruz’, ‘hayır size insansız hava aracı vermiyoruz’ dediğimizde ‘size artık mahkum değiliz’ diyoruz ve savunma sanayimizi yüzde 20’den artırıyoruz. 80’e çıkarıyor. Bu ülkede 28 Şubat’tan sonra insanlar camiye gittiklerinde huzursuz oluyorlar. “Bu ülkede herkes kendi inancını, kimliğini ve değerlerini ötekileştirmeden de olsa ifade edebiliyor” diyerek yaptınız. tedirgin bir şekilde şehre gidiyorlar ve birileri onları hep korkutmak istiyor”. Bunu yaptınız ve yaptınız. 20. yüzyılda bu ülkede alt yapı eksikliği varken, Allah sizden razı olsun. bir yandan her türlü tezgaha karşı korkmadın, korkmadın bir yanda Gezi olaylarına, bir yanda 17-25 Aralık darbesine, bir yanda 6-8 Ekim olaylarına, diğer yanda 15 Temmuz hain darbesine karşı. Eğilmeyeceğiz, eğilmeyeceğiz’ dediniz. Bugün Amerika’ya güvenenler gibi yapmadınız, Avrupa’ya güvenenler gibi yapmadınız. 20 yıldır büyük bir devrim gerçekleştirdiniz. Allah razı olsun” dedi.

“Önünü Göremeyen Türkiye’den Yüzyılını Planlayan Ülkeye Geldik”

Bakan Soylu, önünü göremeyen bir ülkeden yüz yılı planlayan bir ülke haline geldiklerini belirterek; “Önemli bir yolculuktan geçiyoruz. Bu ülke bir hafta önünü göremedi, bunu hepimiz biliyoruz. Bu ülke ‘yarın ne olacak’ derdindeydi. Depremin enkazından selin vurduğu yere kadar herkes. Nerde bu devlet Türkiye’den Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın iradesiyle, çalışma arkadaşlarının azmi ile bu milletin var olduğuna inanarak 2023’e geldik. 250’nin üzerinde ihracatımız var. milyar dolar, 31 milyon istihdam var Bugün kendi ürettiğimiz bir TOGG otomobilimiz var Allah’ın izniyle inşallah önümüzdeki şubatta, martta kendi doğalgazımızla karşımıza çıkanları hüsrana uğratacak kendi yenilenebilir enerji kaynaklarımıza sahibiz. Bugün sadece 2023’ü hesaplamadık ‘2053, 2071′ dedik.Hedef koyduk.Şimdi başka bir hedefe birlikte ilerliyoruz.’Türkiye Yüzyılı’ diyoruz.Önünü Göremeyen Türkiye Biz. Türkiye’den kendi asrını hep birlikte planlayan bir ülkeye geldik” dedi.

“Kimi getirirsen getir 2023’te mağlup olacaksın”

Bakan Soylu, 2023 seçimlerinde muhalefetin mağlup olacağını belirterek; “Bugün çevremizdeki coğrafyada huzuru ve huzuru bozmak isteyenler, yine de hedeflerine devam etmek istiyorlar. Unutmayın Amerika Irak’ı işgal ettiğinde demokrasi getireceğiz, Afganistan’a girince barış getireceğiz. Siyasi istikrarsızlık halen devam ediyor. Irak Suriye’de iç savaş hala devam ediyor Savaş devam ediyor Amerika’nın Afganistan’dan insan çıkardığı uçak tarihin en utanç verici fotoğraflarından biridir Çünkü orada yaptığı işlemler insanlık dışı süreçlerdir Amerika Afganistan’ı işgal ettiğinde orada 7 bin hektar afyon tarlasıydı, yolda 300 bine mal oldu.Dünyaya uyuşturucu bulaştırıyorlar Bugün kızdıkları şey, Tayyip Erdoğan ‘dünya 5’ten büyüktür’ demeseydi, Tayyip Erdoğan her şeyi kabul etseydi. kendi insansız hava aracını yapmasaydı savunma sanayi yüzde 20 büyüyecek dediler.’lerden 80’lere yükseltilmeseydi en büyük HES barajlarından biri olacaktı. dünyada. Nükleer santral yapmasaydı, yenilenebilir enerji kurmasaydı Tayyip Erdoğan’a dokunmayacaklardı. Bir fiskeyle düşmez tabii ki, eskisi gibi Türkiye’yi karşısına almadıkları için tamamen yükleniyorlar. Kimi getirirsen getir; 2023’te ister ABD’yi ister Avrupa’yı getirin, ister hepiniz gelin, yenileneceksiniz” dedi.

“Bu ülkeyi Osmanlı’nın büyüklerine emanet edenlerden utanamayız”

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu yaptığı konuşmada; “Ne var orda bize kızıyorlar, niye kızıyorlar? Suriye’de güvenli bölge oluşturduk, Irak’ın kuzeyine girdik. Ne yapalım armut mu bekleyeceğiz? Hakurk’tan Afrin’e terör devleti var, ikincisi, üçüncüsü, dördüncüsü, Adımlarınızı hesaplayın, bu ülkede bin yıldır kardeş yaşayanları birbirine düşürün, Türk-Kürt, Alevi-Sünni, başörtülü herkesi dahil edin. -Başörtüsü yok, laik-dindar, böl, böl, istediğin gibi yut.Geçti o günler.Daha önce bu vatanı bize emanet edenlerden utanamayız.600 yıllık mazlumların büyüklerinden utanamayız. Osmanlı imparatorluğu.”

“Daha yeni başladık”

Bakan Soylu, terör örgütünün sınır ötesi tüm yatak ve sığınakları ile Doğu ve Güneydoğu’daki servislerini de tasfiye etmeye çalıştıklarının altını çizerek; “Terör örgütünün etkisiz hale getirilmesi için büyük çaba sarf edildi. ‘Okul yok, yol yok, hastane yok, öğretmen yok’. Terör örgütü oradaki vatandaşları dilediği gibi taciz etti. Cemaat yanlılarının iftiralarını elinden aldı. Terör örgütü Türkiye yüzünden gücü yetmeyen batıda ne varsa hepsini yaptı.Profesörler bugün ders vermek için Şırnak ve Hakkari’ye gidiyor.Gece 02:00’ye kadar insanlar huzur içinde yaşıyor.Doğu ve güneydoğu Akşam 16:00’da kepenklerini kapatan , bugün gece yarısına kadar alışveriş yapıyor otelleri dolu ve halkı huzurlu.Bir yandan tüm bunları yaparken orada kalmıyorlar. terör örgütünün tüm yataklarını, sığınaklarını bir an önce sınır ötesinde.Zeytinyağı Harekatı, Barış Pınarı Harekatı, Fırat Kalkanı Harekatı ve tüm bu operasyonlarla çok sağlam bir adım attı. yapıyor g. Hesaplayamadıkları bir şey vardır; Daha yeni başlıyoruz” dedi.

“İddianızı ispat etmezseniz Kılıçdaroğlu şerefsizdir dedim, yine söylüyorum”

“2023 seçim gecesi ne olur biliyor musunuz? Bugün o Tayyip Erdoğan’ı, o büyükelçileri, o ülkeleri çelmek isteyenler ‘Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı bana bağlar mısınız? ‘ Sıraya girip Tayyip Erdoğan’ı tek tek tebrik etmek isteyecekler” diyen Bakan Soylu, konuşmasına şöyle devam etti; “Her türlü iftirayı, her türlü yalanı, her türlü desteksiz kurşunu deşifre eden bir muhalefetle karşı karşıyayız. Bunu ilk kez yapıyorlar sanmayın. Türkiye’ye kimyasal silahla iftira atan onlar. Türk Silahlı Kuvvetleri 2 bin yıllık yiğit ordumuza karşı bir iftirayla karşı karşıya, Türkiye Cumhuriyeti’nin jandarmasına ve polisine cari açığı kapatmak için uyuşturucu ticareti yapan bir iftirayla itham ediyorlar. Kızdım bana ne dedim, ‘İddianı ispat etmezsen Kılıçdaroğlu şerefsizdir’ dedim. Boktan vizyon yaratmaya gerek yok bu ülkeye bu devlete iftira atıyorsunuz gençlikte böyleydi devlete iftira atarlardı askere polise polise iftira atarlardı bugün Meclis çatısı altında aynı anlayışı gösteriyorlar HDP ile kol kola masanın altındalar bu millet ne zannediyorsunuz hayır kıyâmet gecesi başına ne gelecek biliyor musunuz? 2023 seçimi Bugün o Tayyip Erdoğan’ı, o büyükelçileri, o ülkeleri gezmek isteyenler özel kalemlerle ‘Türkiye Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ı bana bağlar mısınız?’ Sıraya girecekler ve Allah’ın izniyle tek tek Tayyip Erdoğan’ı tebrik etmek isteyecekler.”

“29 Ekim 2023’te Türkiye dağlarında tek bir terörist bırakmayacağız”

Türk Yüzyılına girerken Türkiye dağlarında tek bir terörist bırakmayacaklarını sözlerine ekleyen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu; “Çok çaba göstereceğiz. Çizgimizin ne olduğunu anlayacağız. Bugün terörle mücadelede Hatay’dan Adıyaman’a tek bir terörist kalmadı. PKK çıktığından beri ilk defa. Terörist yok. Tendürek Dağları’nda kaldı temiz, Karadeniz’i ürkütürler Giresun Trabzon’dan Gümüşhane’ye ve Bayburt’un yaylalarına kadar bir tek terörist kalmadı, tertemiz Erzurum’dan Erzincan’a bir tek terörist kalmadı. Birçok bölgede terörist kalmadı.Geçmişte kış mevsiminde harekatın kepenkleri kapatılırdı.Son 4 yıldır onları inlerinde bulup gereğini yerine getirmek millete karşı bir şeref görevimizdir. “Onları nerede olurlarsa olsunlar bulacağız ve onlara bu ülkenin gücünü göstereceğiz. 29 Ekim 2023’te Türk asrına adım atarken Türkiye dağlarında tek bir terörist bırakmayacağız.”

Bakan Soylu ziyaretin ardından kentten ayrıldı. – KIRŞEHİR

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu