Haber

Elban: “Sporun insanın kişiliği üzerinde önemli ve olumlu etkileri var”

Adana Valisi Süleyman Elban, spor yapmanın insanın kişiliği üzerinde son derece değerli ve olumlu tesirleri olduğunu söyledi.

Dünya Gençler Kick Boks Şampiyonası’nda derece yapan Adanalı sporcular Vali Dr. Süleyman Elban’ı ziyaret etti.

30 Eylül-8 Ekim tarihlerinde İtalya’da düzenlenen Dünya Gençler Kick Boks Şampiyonası’ndan; 2 altın, 3 bronz olmak üzere 5 madalyayla ayrılan Adanalı sportmenler ile antrenörlerinin katıldığı ziyarette konuklarıyla bir süre sohbet eden Vali Elban, atletlerden muvaffakiyete ulaşırken gerçekleştirdikleri çalışmalar ve gayeleriyle ilgili bilgi aldı.

Altın madalya alan sportmenler Fikriye Naz Yavuz, Ada Çetiner ile bronz madalya alan sportmenler Mehmet Teker, Yakup Akgül, Emrecan Kuluman’ı başarılarından ötürü tebrik eden Vali Elban ziyaretten ötürü duyduğu memnuniyeti lisana getirerek, “Spor yapmanın insanın kişiliği üzerinde son derece önemli ve olumlu etkileri var. Toplumumuzun hayatında spor yapmaya yer vermesi, sportif faaliyetlere önem vermesi ve sizin gibi başarılı milli sporcularımız sayesinde dünya çapında düzenlenen şampiyonalarda milli marşımızın çalınması bizler için gurur verici. Bizlere bu mutluluğu yaşattığınız için hepinize teşekkür ediyor, başarılarınızın devamını diliyorum” dedi. – ADANA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu