Yaşam

Emin Alper imzalı ‘Kurak Günler’, İstanbul prömiyerini yaptı

Dünya prömiyerini 75. Cannes Sinema Festivali’nde gerçekleştiren, Emin Alper’in dördüncü uzun metrajlı sineması “Kurak Günler”in İstanbul prömiyeri, 12’nci Memleketler arası Cürüm ve Ceza Sineması Festivali’nde yapıldı. Sinemanın Atlas 1948 Sineması’ndaki gösterimine direktör Emin Alper, oyuncular Selahattin Paşalı, Selin Yeninci, Erol Babaoğlu, Fazilet Şenocak, Eylül Ersöz, Nizam Namidar, Hatice Aslan ve sinema grubu katıldı.

Son olarak Ankara Sinema Festivali’nden En Düzgün Sinema, En Güzel Senaryo, En Güzel Erkek Oyuncu başta olmak üzere toplam 6 mükafatla periyot sinemanın başrollerini Selahattin Paşalı ve Ekin Koç paylaşıyor. Sinema, bir müddettir kuraklık problemiyle boğuşan Yanıklar kasabasına yeni atanan genç savcı Emre ile belediye lideri Selim ve avukat oğlu Şahin, lokal gazeteci Murat ve kasabanın eşrafı ortasında yaşanan çekişmeleri bahis alıyor.

Ay Üretim ile Liman Film’in imalcisi olduğu “Kurak Günler”, 9 Aralık’ta Bir Sinema dağıtımıyla vizyona girecek. (KÜLTÜR SANAT SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu