Yaşam

İBB Şehir Tiyatroları “İfigenya” Oyunuyla Bursa’da

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Şehir Tiyatroları, ifigenyaNilüfer, Kent Tiyatro Buluşmaları kapsamında oyunuyla seyirci karşısına çıkıyor.

Euripidestarafından yazılmıştır Serdar Bilişyönettiği oyun ;19, 20, 21 Ocak 2023 tarihlerinde saat 20:30’da Nilüfer Belediyesi Nazım Hikmet Kültür Evi’nde Bursa seyircisinin arasına giriyor.

Buluşma için çarşamba günü Bursa’ya hareket edecek olan İBB Şehir Tiyatroları sanatçı ve teknik heyeti, Bursa seyircisiyle yeniden karşılaşmanın heyecanını yaşıyor.

IFIGENIA

Doğu ile Batı arasındaki ilk büyük savaş: Akha ordusu Truva seferine çıkmak üzeredir. Birleşik ordu donanmasının limandan çıkıp harekete geçmesi için rüzgara ihtiyacı var. Başkomutan Agamemnon, Artemis’in kutsal geyiklerinden birini öldürdüğü için tanrıça onun rüzgarını kesip herkesi bu limana hapseder. Doksan dokuz hükümdardan oluşan ordu hastalıktan paramparça olurken, öfke içinde bekleyen askerlerin gözleri Agamemnon’dadır. Sadece Başkomutan’ın kendisi ve makamı değil, başta ailesi olmak üzere tüm ülke tehlikededir. Agamemnon’un yapması gereken tek bir şey kalmıştı: en pahalı varlığı olan kızı Iphigenia’yı yaratıcılara feda etmek!

oyunda Ceren Kaçar, Elvan Boran, Yıldıray Şahinlerrol alır.

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu