Haber

İsrail ordusu Gazze’yi bir kez daha bombaladı

İsrailOrduya ait savaş uçakları işgal edildi GazzeTekrar bombalamaya başladı.

İSRAİL SİVİL KATLİAMLARINA DEVAM EDİYOR

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları 7 Ekim sabahı İsrail “Aksa Tufanı” adında kapsamlı bir operasyon başlattı. İsrail ordusu da onlarca savaş uçağıyla Gazze Şeridi’ne saldırdı. Okulları, konutları ve camileri bombalayan İsrail, sivillerin sığındığı hastaneleri de vurdu. Bu dönemde Gazze’de 8 binden fazla kişi hayatını kaybetti, binlerce kişi de yaralandı. İsrail de abluka uygulayarak kentteki insanları açlığa mahkum etti. Hastaneler malzeme ve elektrik olmadığı için işlevsiz kaldı.

ARAZİ OPERASYONU BAŞLADI

Öte yandan kara operasyonuna hazırlanan İsrail ordusu, geçtiğimiz hafta Gazze’de birkaç kez “sınırlı kara operasyonu” gerçekleştirdiğini duyurdu. İsrail güçleri dünden beri şehrin ucundan sızıyor. Hamas, İsrail tank ve askerlerine karşı çıkarken bölgede şiddetli çatışmalar yaşanıyor.

GAZZE’YE BOMBALAR YAĞIYOR

Sivilleri hedef almaya devam eden İsrail ordusu akşam saatlerinde bir kez daha saldırı başlattı. İsrail ordusuna ait savaş uçakları, karanlığa gömülen Gazze’yi bombalarla vurdu. Hava bombardımanıyla kriz büyürken şehrin bombalarla aydınlatıldığı görüldü.

İsrail ordusu Gazze’yi savaş uçaklarıyla bombalıyor.

NETANYAHU: GAZZE’DE ÜZÜNCÜ KAYIPLARIMIZ VAR

İsrail Başbakanı Netanyahu’nun son açıklaması, İsrail askerlerinin Gazze’de zor durumda olduğunu ortaya koydu. Netanyahu, “Gazze şehrinin dış mahallelerine yaklaşıyoruz ve acı kayıplar verdik” dedi.

GAZZE İÇİŞLERİ BAKANLIĞI: İSRAİL ŞEHRİN KUZEYİNİ GÜNEYİNDEN AYIRMAYA ÇALIŞIYOR

Gazze İçişleri Bakanlığı Sözcüsü İyad el-Bazoum, Al Jazeera’ye İsrail güçlerinin şu anda Selahaddin Caddesi ana caddesinde olduğunu söyledi. Bazum, “İşgal güçleri Gazze Şeridi’nin kuzeyini güneyinden ayırmaya çalışıyor.” dedi.

ÖLDÜRÜLEN İSRAİL ASKERİNİN SAYISI 300’Ü AŞTI

İsrail ordusu ağır kayıplar verdi. Ülkede büyük şok yaratan gelişmelerin ardından İsrail Ordu Sözcüsü Hagari, son gelişmeleri aktardı. Hamas’ın tutuklu sayısının 242’ye çıktığını belirten Hagari, “7 Ekim’den bu yana 332 askerimiz hayatını kaybetti.”

İSRAİL’İN GAZZE’YE SALDIRILARINDA SON DURUM

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin El Kassam Tugayları, 7 Ekim sabahı “İsrail’in Filistinliler’e ve Mescid-i Haram başta olmak üzere kutsal değerlerine yönelik sürekli ihlallerine tepki” gerekçesiyle kapsamlı bir baskın düzenlerken, Mescid-i Aksa’nın ardından İsrail ordusu da Gazze Şeridi’ne ağır hava saldırıları düzenledi. bombardımanı başlattı. İsrail, Gazze’den düzenlenen saldırılarda 315’i asker olmak üzere 1.400’den fazla İsraillinin öldürüldüğünü, 5.132 kişinin de yaralandığını duyurdu. İsrail’e göre Gazze Şeridi’nde 31 Ekim’den bu yana yaşanan çatışmalarda öldürülen asker sayısı 18’e yükselirken, Kassam Tugayları’nın elinde 242 İsrailli esir bulunuyor. Gazze’deki Filistin Sağlık Bakanlığı’na göre İsrail, saldırılarda 3 bin 760’ı çocuk ve 2 bin 326’sı kadın olmak üzere 9 bin 61 Filistinliyi öldürdü, en az 32 bin kişiyi de yaraladı. İşgal altındaki Batı Şeria ve Kudüs’te İsrail güçleri ve Yahudi yerleşimciler 134 Filistinliyi öldürdü. Binlerce yaralı ve sivilin bulunduğu Gazze’nin en büyük sağlık tesisi Şifa Hastanesi de İsrail ordusu tarafından hedef alınırken, İsrail ordusu El-Ehli Baptist ve Türk-Filistin Dostluk hastanelerini vurdu, Kudüs ve Endonezya çevresini bombaladı. Filistin Kızılayı’na bağlı hastaneler tahliye edilmeye zorlandı. İsrail ordusu ile Hizbullah arasında 8 Ekim’den bu yana yaşanan çatışmalarda 49 Hizbullah üyesi ve 4 İsrail askeri hayatını kaybetti.

haberbor.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu