Haber

Junior raketler altın madalya için İtalya’ya gidiyor

Kocaeli’de kamp kuran Masa Tenisi U13 Milli Takımı, İtalya’da düzenlenecek International Transalpine Trophy Edition & Mediterranean Cup’ta altın madalya yolunda ilerliyor.

Masa Tenisi U13 Milli Takımı sporcuları Görkem Öçal, Kenan Eren Kahraman, Nil Başaran ve Buse Koçak, İtalya’nın Biella kentinde düzenlenecek Akdeniz Kupası öncesi Kocaeli’de hazırlık kampı yaptı. Derince Şehit Er Kaan Arlı Spor Salonda bir araya gelen milli sporcular, Milli Takım Teknik Direktörü Yasemin Çepnioğlu yönetiminde 3 gün boyunca raket salladı ve ter döktü. Kampın tamamlanmasının ardından İtalya’ya gidecek olan sporcular, İtalya’dan altın madalya ile dönerek Türkiye’yi gururlandırmayı hedefliyor.

Yasemin Çepnioğlu: “En büyük hedefimiz olimpiyatlarda yarışmak”

Yasemin Çepnioğlu, verimli bir kamp geçirdiklerini belirterek, “3 Aralık’ta İtalya’nın Biella kentinde yapılacak U13 Akdeniz Kupası için milli takımımızla bir araya geldik ve onları motive etmek için hazırlık kampına başladık. Takımımızla yola çıkacağız.” Takımın, Türkiye’nin en uygun ve başarılı sporcuları sıralamasında yer aldığını belirterek, “Amacımız, ülkemizi burada gururla şampiyon olarak temsil etmek ve ülkemize altın madalya ile dönmektir. Sporcularımız ile keyifli ve verimli bir kamp geçirdik. Bundan sonra tek hedefimiz onları daha yüksek başarılara taşımaktır. Ülkemizde birçok dereceler alan çocuklarımız şimdi yurt dışında da ülkemizi başarıyla temsil ediyor.”

“Şampiyon olacağız”

6 yıldır masa tenisiyle ilgilendiğini söyleyen milli atlet Kenan Eren Kahraman, “Yayınlanan tarihlerde Türkiye şampiyonası yapıldı. İlk ikiye giren İtalya’ya gidecekti. Zirveye çıktık. Çok gururluyum, memnunum.Kendime güveniyorum, takım arkadaşlarıma güveniyorum.İnşallah şampiyon olup döneriz.Aileme ve antrenörlerime bize verdikleri destek için teşekkür ederim” dedi.

Milli sporcular da diğer minik sporculara başarıya ulaşmak için yapmaları gerekenleri anlattı. – KOCAELİ

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu