Haber

Kılıçdaroğlu’nun konuşmasının yayınlandığı Antalya’daki led ekran seçim kurulu kararıyla kaldırıldı.

Millet İttifakı Başkan Adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun konuşmalarının Babala TV’de yayınlanması için led ekran takılması, antalyaMuratpaşa semtinde oymeclis kararı ile kaldırıldı.

Millet İttifakı Başkan Adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Babala TV’deki konuşmasının Antalya Muratpaşa’ya kurulan LED ekranda yayınlanması istendi, ancak AKP İlçe Başkanı Muratpaşa İlçe Başkanı’nın başvurusu üzerine Oy Meclis, yayının izlenmesini engelledi. İlçe Seçim Kurulu bu yayını “propaganda” olarak değerlendirerek LED ekranın kaldırılmasına karar verdi. Antalya İl Seçim Kurulu da CHP’nin itirazını kabul etmedi.

İlgili Makaleler

İlçe Seçim Kurulu kararında, “… plakalı reklam aracının propaganda yasakları kapsamında propaganda yayınlarının yasaklanmasına, ruhsata bildirilmesine oy çokluğu ile karar verildi” denildi. sahibi Muratpaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü aracılığıyla.”

CHP ve ÂLÂ Partililer karara karşı çıkarken, söz konusu yayının propaganda içermediğine dikkat çekti. Karşı oyda ise “Seçim propaganda aracı olarak kullanılması kararına katılmıyoruz, halk oylamasının gerçeğe ulaşmasını sağlamak için sadece bilgi amaçlı kullanılıyor” denildi. “

CHP Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın kendisi de kabul ettiği halde her türlü imkanı kullanarak montajlı görüntülerle seçim kampanyası yürüttüğünü belirterek, “Gerçekliğin ne kadar ürkütücü olduğunu bir kez daha gördük” dedi.

Kaynak: ANKA / Siyaset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu