Haber

Liderlerin tatil programı açıklandı! Herkes deprem bölgesini ziyaret edecek

14 Mayıs seçimlerine günler kala siyasetçiler çalışmalarına hız kesmeden devam ediyor. Her iki parti lideri, cumhurbaşkanı adayları ve diğer siyasi isimler cuma gününe denk gelen Ramazan Bayramı’nda turlarına devam edecek. Hepsinin tek ortak noktası deprem bölgesi ziyaretleri olacaktır.

ERDOĞAN İSTANBUL’DAN GAZİANTEP’E GİDECEK

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bayramı İstanbul’da karşılayacak. Bayramın ilk günü olan 21 Nisan Cuma günü onarımı tamamlanan Sultanahmet Camii’nin ibadete açılması ve ilk namazın bayram namazı kılınması bekleniyor. Törene katılacak olan Erdoğan, ardından bayramın ikinci gününde İslahiye ve Nurdağı ilçelerini ziyaret edecek. Başkan, köy evlerinin teslim törenine katılacak.

BAYRAMIN 3. GÜNÜ TÖREN VAR

Bayramın üçüncü günü 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’na denk geliyor. O gün Sakarya’daki fabrikada üretilen 2 adet Altay tankı test edilmek üzere Türk Silahlı Kuvvetlerine teslim edilecek. Bu programlarda Cumhur İttifakı liderlerinin de Cumhurbaşkanı Erdoğan’a eşlik etmesi bekleniyor.

KILIÇDAROĞLU BAYRAMI ADIYAMAN’DA KARŞILAYACAK

Muhalefet liderleri de bayram boyunca sarsıntı bölgesinde olacak. Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Adıyaman’ı ziyaret edecek. DÜZGÜN Parti lideri Meral Akşener Malatya ve Hatay’a gidecek. Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, bayramın ilk günü Adana’da olacak. DEVA Partisi Genel Başkanı Ali Babacan bayramın ilk gününde Diyarbakır’da, Gelecek Partisi Genel Başkanı Ahmet Davutoğlu Nurdağı’nda, Demokrat Parti Genel Başkanı Gültekin Uysal ise Osmaniye’de olacak.

Kılıçdaroğlu, bayram boyunca il ziyaretlerine devam edecek. Bayramın ikinci günü İstanbul’da, üçüncü günü ise 23 Nisan’da Ankara’da olacak.

HDP DE SALGIN BÖLGESİNDE OLACAK

MHP Genel Başkanı Bahçeli, bayramın ilk günü Alparslan Türkeş’in kabrini ziyaret edecek. HDP Eş Genel Başkanı Mithat Sancar, bayramın ilk günü Hatay’a gidecek.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu