Haber

Mersin’de ev kiraları yükseldi emlakçı başkanı tepki gösterdi: Vicdanlı olun

Maraş merkezli depremlerden etkilenen illere yakın olan Mersin’de depremzedeler kendilerine tahsis edilen otel, sosyal tesis ve sığınaklara yerleştiriliyor. Kamu kurumları, belediyeler ve STK’lar tüm imkanlarını depremzedeler için seferber ederken, bazı ev sahipleri fırsatçı davranmaya başladı. Kent merkezinde Akdeniz, Toroslar, Yenişehir ve Mezitli ilçelerinde bazı konut kiraları 20 bin TL’ye kadar çıktı. Silifke ve Fazilet ilçelerinde ise konut sahipleri yıllık olarak peşin ilan vermeye başladı.

Mersin Emlakçılar Odası Başkanı Mehmet Sinan Canpolat, fahiş fiyat artışları yapan konut sahiplerini vicdanlı davranmaya davet etti. Son günlerde ciddi şikayetler aldıklarını kaydeden Canpolat, “Şu anda ilimizde kanayan bir yara var. 2-3 gündür yüzlerce şikayet alıyoruz. Yaralarını birlik ve beraberlik içinde saran bir toplumuz. ve dayanışma… Ancak bu depremden sonra ev sahiplerimizin kiralarını indirmek yerine fırsatçılık yaptığını gördük, aylık kirayı 3 binden 5 bine, 5 binden 10 bine çıkarıyorlar. Faziletli bölgemizde ayda 20 bin lira Mahalle sakinleri lütfen empati yapın ve vicdanlı olun. Bu insanlar şoktan enkazdan çıktılar. Orada ölmeyen insanlar burada yüksek. Kira altında mı öldüreceğiz? vicdanlı ol.”

İlgili Makaleler

‘FARK ETME’

Yüksek kiralarla karşılaşan vatandaşların bildirimde bulunmasını isteyen Canpolat, “Vatandaşlarımız depremde yüksek fiyatlarla karşılaşınca odamıza, İl Ticaret Müdürlüğümüze, esnaf odamıza ulaşsınlar. Ne gerekiyorsa yapacağız.” Onun gelişiyle stoklarımız azaldı. Şu anda kafa kafaya gidiyorlar.” (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu