Haber

Okul Sporları Rafting Türkiye Şampiyonası sonuçlandı

– Okul Sporları Rafting Türkiye Şampiyonası sonuçlandı

YOZGAT – Yozgat’ın Çekerek ilçesinde düzenlenen Okul Sporları Rafting Türkiye Şampiyonası tamamlandı.

İlgili Makaleler

Türkiye Kano Federasyonu’nun Çekerek Nehri üzerindeki suni pistte düzenlediği şampiyonada 14 ilden 302 sporcu yarıştı. 3 gün süren karşılaşmalar sonunda dereceye giren takımlara ödülleri verildi.

Yıldızlar Kızlar, Erkekler ve Karma kategorisinde Muğla Cumhuriyet Ortaokulu, Küçük Kızlar kategorisinde Muğla Dalaman Öztaş Anadolu Lisesi, Genç Erkekler kategorisinde ve Genç Karma kategorisinde Güneysu Spor Lisesi birinci oldu.

Şampiyonada Çekerek Anadolu Lisesi İmam Hatip Lisesi Genç Erkekler kategorisinde 2., Osman Durmaz Fen Lisesi Genç Karma kategorisinde 2. oldu.

Şampiyona sorunsuz tamamlandı.

Şampiyonanın ardından kadrolara ödüllerini takdim eden Çekerek Kaymakamı Hayrettin Buğra Hoş, “İlçemizde düzenlediğimiz okul sporları kapsamındaki bir turnuvayı kazasız ve sorunsuz bir şekilde tamamladık. Ödül töreninin ardından sporcularımızı illerine uğurladık. Üç gün boyunca coşkulu, heyecanlı bir yarışma ve keyifli bir etkinlik oldu.“Bir ortamda spor şenliği yaptılar. Katılan her yarışmacıya, katılan her kulübe, takviye veren her antrenöre, rafting ve kano federasyonumuza şükranlarımı sunuyorum. Bir sonraki turnuvaya ev sahipliği yapmanın heyecanını şimdiden yaşıyoruz.”

Bölge turizmine katkı sağlar

Dünya Rafting Federasyonu onaylı ve mükemmeliyet merkezi belgesine sahip Çekerek Rafting Pisti’nde okul sporları final müsabakalarının yapıldığını söyleyen Çekerek Belediye Başkanı Eyüp Çakır, “300’den fazla sporcunun katıldığı şampiyonayı geride bıraktık. , hakemler ve eğitmenler katıldı.İlçemiz turizme yönelik projelerle ön plandadır.Rafting projesi.Bölge ve ilçe turizmine katkı sağlayacak değerli projelerden biridir.Gençlerimizi uzak tutmak için rafting projemizi başlattık. kötü alışkanlıklardan uzaklaştırmak, bu sporla meşgul etmelerini sağlamak ve gelecek hayalleri kurmalarını sağlamak için Gençlik ve Spor Bakanı Fuat Oktay Bey, Sağlık Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Vali Ziya Polat ve herkese teşekkür ediyorum. Bu tür düzenlemelere sahip evleri ağırlamaktan memnuniyet duyuyoruz.” dedi.

Şampiyonaya Aydın Lider Okulları adına katıldıklarını belirten Öznur Türk, “Yıldız kızlarda 2., erkekler ve karma kategoride 2. olduk. Çok güzel bir organizasyon oldu. Çekerek’i çok sevdik. İnsanlar çok sıcak.” sıcak insanlar.Pist de çok keyifliydi.Çocuklarımız raftinge yeni başladılar.Bu açıdan gayet uyumlu bir parkurdaydık.Çocukları hiçbir şekilde zorlamadı.Hiçbir tehlikesi yoktu.Düzenleme çok iyiydi.”

akcaabat-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu