Haber

Samsun’da selde bir kişi hayatını kaybetti

Ladik’te sağanak yağış sırasında bazı dereler taşarak evlerin alt katlarını sular altında bıraktı. Tüfeçidere Mahallesi’nde yağmur sonrası meydana gelen seller de hayatı olumsuz etkiledi.

Büyükşehir Belediyesi, Kavak ve Ladik belediyelerine bağlı gruplar, iş makineleriyle mahalleye giderek tedbir amaçlı bazı vatandaşları evlerinden tahliye etti.

Alıçlı Mahallesi’nde hayvanlarını köprüden geçirmek isteyen 65 yaşındaki Şükrü Köksal, dengesini kaybederek sular altında kaldı. Vatandaşlar tarafından bulunan Köksal’ın cenazesi köydeki evine getirildi.

SİNOP’TA HEYECAN

Sinop’ta da etkili olan sağanak nedeniyle bazı evleri su bastı. Akliman’da sağanak yağış nedeniyle evleri sular altında kalan iki aile, Valilik tarafından geçici olarak kentteki bir misafirhaneye yerleştirildi.

Sinop Belediyesi ekipleri, su baskınlarının yaşandığı bölgelerde çalışma yaptı.

Ayancık-Türkeli yolunun 36. kilometresinde heyelan meydana geldi. Karayolları ekipleri, kapanan yolu yeniden trafiğe açmak için çalışma başlattı. Ayancık-Boyabat karayolu da heyelan nedeniyle araç ve yaya trafiğine kapatıldı.

İki mahallenin ortasında ulaşım eski Akçekese yolu ile sağlanıyor.

Sinop-Ayancık karayolu üzerinde bazı noktalarda meydana gelen heyelanlara da karayolu ekipleri müdahale ederek temizlik çalışması yaptı. (HABER MERKEZİ)

dogankenthaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu