Haber

Sarımsaklı sahilinin kumlarına yazık oldu.

BALIKESİR (İGFA) –Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Ayvalık’ta bulunan dünyaca ünlü Sarımsaklı plajlarında yürüttüğü çalışmalarda kaldırım, meydan ve yürüyüş yollarının düzenlenmesinde döşenen begonit taşlarının ortasında sedefli kumlar kullanılıyor.

Ayvalık Doğa Platformu’nun ve Ayvalıklıların büyük tepkisine neden olan çalışmalarda, ağır paletleri ile korunması gereken sahil kumlarına girip çıkan ve kepçeler halinde sahil kumu kullanan iş makineleri gün israf etmeye devam ediyor. ve gece.

İlgili Makaleler

Balıkesir Büyükşehir Belediyesi’nin Sarımsaklı sahilinde 230 dönümlük alanda başlattığı çalışmalarda, kıyı sahil kumu taş ve betonla kaplanarak şantiye haline getirildi.

Bölgenin “Sürdürülebilir Koruma ve Kontrollü Kullanım Alanı” olarak tescillendiğini hatırlatan bölgede yaşayan vatandaşlar, “Bütün bunlar yetmezmiş gibi ağır tonajlı iş makineleri kovalarını güzel sahil kumlarına daldırıp kullanıyor. serilmiş begonit taşlarının ortasına begonit taşlarını sıkıştırmak.O kumlara yazıklar olsun bir daha geri gelmiyor.Endemik bitkinin kullanım alanı olarak tescilli, kendine has florası, eşsiz kumsalı ile taşeron firmanın tırları çekiliyor. vahşice yağmalıyor.halkın kullanımına açılması gereken alanı kim devralacak bakalım.halkın yararlanması için yapıldığı iddia edilen bisiklet yolu, yürüyüş yolu, konser alanı gibi alanlar ticarileşecek kiracının elindeki malzemeler.

ceyhanhaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu