Haber

Sarıyer’de Gazeteci ve Kızına Saldırı İddiası Taksici Tarafından Düşürüldü

SARIYER’de taksiye binen Ünal Şenyuva ve 4 yaşındaki kızı, iddiaya göre gidilecek mesafeyi beğenmeyen taksici tarafından indirildi. O anları cep telefonuyla kaydeden Şenyuva, taksici ve arkadaşlarının saldırısına uğradığını iddia etti.

Dün saat 14.00 sıralarında Maslak İTÜ Ayazağa Yerleşkesi önünde meydana gelen olayda, bir televizyon kanalında çalışan gazeteci Ünal Şenyuva, 4 yaşındaki kızı Roza ile birlikte taksiye binerek Ayazağa’ya gitti. Şenyuva, gideceği yerin konumunu taksiciye gösterdiğinde hiç beklemediği bir tepkiyle karşılaştı. İddiaya göre gideceği yerin kendisine karşı olduğunu söyleyen taksici, yolcu ve kızından taksiden inmelerini istedi. Taksici ile bir süre tartışan Ünal Şenyuva, kızıyla birlikte taksiden inmek zorunda kaldı.

“TAKSİCİ ‘BURAYA GİDEMİYORUM’ DEDİ”

Kucağında kızıyla birlikte taksiden inmek zorunda kalan Şenyuva, cep telefonuyla aracın görüntüsünü kaydederken taksiciyle yaşanan tartışmayı konuşmaya başladı. Bu sırada taksiden inen sürücü Şenyuva’ya küfürler yağdırdı. Tartışmayı gören bazı vatandaşlar ve taksiciler, Şenyuva ve taksicinin etrafına toplandı. Bu sırada iddiaya göre birkaç kişi taksiciyle birlikte Gazeteci Ünal Şenyuva’ya saldırdı. Çevredekilerin yardımıyla taksici ve arkadaşlarının elinden kurtulan Şenyuva, daha sonra başka bir taksiye binerek olay yerinden ayrıldı.

Ünal Şenyuva, taksiciyle yaşadığı tartışmada özellikle kızının korkup ağlamasına üzüldüğünü belirterek, “Kızımı annesine götürecektim. İTÜ önünde el kaldırarak taksiyi durdurdum. Ayazağa Yerleşkesi Çok kibar bir şekilde ‘hoş geldiniz’ dedi.Kızımla birlikte taksiye bindik.Gideceğimiz yerin pozisyonunu açtım pozisyon 11 dakika gösteriyordu.Beyefendi pozisyonu gördü ve ‘ben geldim’ dedi. buraya gidemem.’ ‘Neden 11 dakika gitmiyorsun zaten’ dedim. Tartışamadım Durdun beni almak zorundasın Dedim ‘Senin de bir kaybın olmaz’ dedim. ‘Ben almıyorum’ dedi. Sesini yükseltmeye başladı, ‘Sesini yükseltme çocuğum korkuyor’ dedim. Kızım sesini yükseltince ağlamaya başladı, Roza ağlayınca hemen kaldırdım, aşağı indim ve ‘Abi ben gazeteciyim, seni İBB’ye şikayet edeceğim’ dedim. ‘Ne yaparsan yap’ dedi. Taksinin etrafından döndüm, plakasını çıkardım’ dedi.

TAKSİ SÜRÜCÜSÜNÜN SALDIRISINA UĞRADIĞI İDDİASI

Şenyuva, cep telefonuyla ateş etmesinin taksiciyi kızdırdığını belirterek, “Video çektiğimi görünce yine çıldırdı. O sırada bana küfür etti. Ama yine bir şey söyleyemedim. çünkü kızım ağlıyordu.Daha sonra çevre toplandı, bir hanım geldi ‘sakin ol’ dedi. Bana doğru yürümeye başladı.Bu arada başka bir taksici “Efendim ben sizi götürürüm. Saldırmaya başladı. Taksici olup olmadıklarını veya nereden geldiklerini bile bilmiyorum. Büyük bir kalabalık toplandı. Bir bayan çok yardımcı oldu; kızımı kucağına aldı. Okulun güvenlik görevlilerine seslendim, ‘Sen karışma, bari çocuğu al da ben dövüşümü yapayım o zaman.’ Daha sonra güvenlik görevlileri ve bana yardım eden taksici beni kampüse aldı. Kızımı sakinleştirmeye çalıştılar. Bana saldıranlar hala dışarıdan ‘buraya gel’ diye tehdit ediyorlardı. Sonra bana yardım eden beyefendi ‘Ben gönderdim, sizi alayım’ dedi. Beni alıp çocuğumu annesine bıraktı.

“Çocuğumun Çığlıkları Kulağımdan Çıkmıyor”

Gazeteci Ünal Şenyuva, İstanbul’da birçok kişinin yaşadığı taksici meselesine kendisinin de maruz kaldığını belirterek, “Yani klasik taksici terörüne İstanbul’da maruz kaldım. İstanbul’da herkesin yaşadığını ben de yaşadım. Benim için tek sorun kızım. Kızımın sahip olduğu korku, “İleride ona ne olur Allah bilir. Bu gece rahat uyuyabilecek mi? Korkusu beni de etkiledi. Çocuğumun çığlıkları asla dinmeyecek. İstanbul’da yaşayan vatandaşların sıkıntısını ben de yaşadım. Maalesef bu sorun çözülmedi.”

– İstanbulhaberarhavi.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu