İş

TTSO Üyelerine Yönelik Bilgilendirme Toplantısı Gerçekleştirildi

Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası (TTSO) üyelerine yönelik bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

TTSO’dan yapılan yazılı açıklamada, toplantıda işini geliştirmek ve dünyaya açılmak isteyen tüm üyelere ücretsiz hizmetlerin sunulduğu belirtildi.

Açıklamada görüşlerine yer verilen TTSO Başkanı Erkut Çelebi, Proje Koordinasyon Ofisi’nin işini geliştirmek ve yurt dışına açılmak isteyen tüm üyelerin hizmetinde olduğunu vurguladı.

Uzmanlar tarafından yürütülen proje ve çalışmalarla firmaların kapasitelerinin artırılmasının hedeflendiğini kaydeden Çelebi, şunları kaydetti:

“İnşaat ve yapı malzemeleri, sağlık turizmi ve mobilya sektörlerinde kümelenme projeleri devam ediyor. Gıda ve dokuma branşlarında da kümelenme projeleri planlanıyor. Bu projelere katılan ve yüzde 70’e varan devlet desteğinden yararlanan firmalarımız yurt dışı fuar organizasyonlarına katıldı. 2023 yılı sonuna kadar katılım sağlanacak fuarlar da planlanıyor.Ayrıca Bakü’de inşaat, 10 Güneydoğu Asya ülkesinden oluşan ASEAN ülkelerinde gıda, inşaat ve iklimlendirme departmanlarında ikili iş görüşmeleri planlanıyor. Bosna Hersek’te gıda, dokuma ve mobilya.”

Çelebi, Proje Uyum Ofisi uzmanlarının firmalara marka ve barkod uygulamaları ve coğrafi işaret alma konularında da hizmet verdiğini belirterek, yeşil dönüşüm ve enerji verimliliği, kurumsallaşma, yeşil uzlaşma düzenlemeleri, pazarlama, satış ve müzakere teknikleri, finans yönetimi ve sözleşme konularında eğitimler verildiğini sözlerine ekledi. yönetimi de planlanmıştır. Taşınan.

Proje Uyum Ofisi Genel Koordinatörü Cengizhan Sungurlu, katılımcılara kümelenme, uluslararası fuar düzenlemeleri, B2B ve satın alma heyetleri, uluslararası işbirliği profili oluşturma, eğitim faaliyetleri, uluslararası bilgi talebi, uluslararası projeler, şirket amaçlı pazar analiz raporu ve fikri mülkiyet konularında bilgiler verdi.

serinhisar-ajans.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu