Yaşam

Türkiye’nin En Zengin 8. İsmi Ferit Faik Şahenk Kimdir, Ferit Faik Şahenk’in Serveti Ne Kadar?

Forbes Listesi’ne göre Ferit Faik Şahenk, Türkiye’nin en güçlü sekizinci ismi oldu. Konuyla ilgili araştırmalarını sürdüren vatandaşlar, Ferit Faik Şahenk’in hayatını ve servetini merak etti. Peki Ferit Faik Şahenk kimdir, kaç yaşındadır? sorularına yanıt arıyor. İşte Ferit Faik Şahenk’in hayatına dair merak edilen sorular ve cevaplar…

Ferit Faik Şahenk, Forbes tarafından yayınlanan Milyarderler Listesi’nde Türkiye’nin en zengin sekizinci kişisidir.

Ferit Faik Şahenk’in adı ve hayatı vatandaşlar tarafından merak konusu oldu.

Ferit Faik Şahenk kimdir?

18 Mart 1964’te Ankara’da doğdu. Babası Niğdeli iş adamı Ayhan Şahenk, annesi Deniz Şahenk’tir. 1987’de Boston College’dan pazarlama ve insan kaynakları bölümünden mezun olduktan sonra 1991’de Garanti Menkul Değerler şirketini kurdu. Lise sonrası eğitimini Harvard Üniversitesi’nin Sahip/Başkan yönetici programıyla tamamladı. Bankacılık stajını 1988 yılında Manufacturers Hannover’de yaptı. Ferit Şahenk evli ve bir çocuk babasıdır.

Ferit Faik Şahenk Kariyer

1990-1997 yılları arasında Doğuş Otomotiv Grubu İcra Kurulu Başkanlığı yaptı. 2 Nisan 2001’de babası Ayhan Şahenk’in ölümü üzerine Doğuş Grubu’nun başına geçti. Fenerbahçe Spor Kulübü kongre üyesi ve 1907 Fenerbahçe Derneği yöneticisidir. 2017 yılında Fransa tarafından Legion d’honneur ödülüne layık görüldü.

Ferit Faik Şahenk’in Serveti Ne Kadar?

Forbes tarafından 2023 yılında açıklanan Türkiye’nin en zenginleri listesinde 2.5 milyar dolarlık servetiyle 8. sırada yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu