Haber

Kocaeli’de babasını öldürüp 9 kişiyi yaralayan sanığın yargılandığı davada mütalaa verildi.

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde, ailesini rehin alarak babasını tüfekle öldürmek ve 4’ü jandarma mensubu olmak üzere 9 kişiyi tabancayla yaralamaktan yargılanan sanık hakkında çeşitli oranlarda ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istendi. hapis dereceleri.

Tutuklu sanık, Kocaeli 5. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya EB Cezaevi’nden Ses ve Peyzaj Bilgi Sistemi (SEGBİS) ile katıldı. Duruşmada maktulün oğlu EB ve avukatları hazır bulundu.

İlgili Makaleler

Duruşmada sanığın akli dengesinin yerinde olduğuna dair tutanak tutanak tutuldu.

Söz verilen tanık GT, sanığın kuzeni olduğunu, olay yerine gittiğinde sanığın ateş ettiğini ve maktulün dışarıda yerde yattığını gördüğünü söyledi.

Müştekinin avukatı da olay sırasında çok sayıda silah ve mühimmat bulunduğunu belirterek, sanığın ifadelerinde babasına kızgın olduğunu belirttiği ve bu nedenle olayı kasten gerçekleştirdiğini savundu.

Esas hakkındaki mütalaasını açıklayan Cumhuriyet Savcısı, sanığın babası Ali B.’yi “kasten öldürmek” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis ve “kasten öldürmeye teşebbüs” suçu dışında 13 yıldan 20 yıla kadar hapis cezasına çarptırıldığını bildirdi. Açılan ateş sonucu yaralanan jandarma personeli ve kardeşi EB. hapis cezasına çarptırılmasını istedi.

Mütalaada sanığın, Bayraktar İlçe Muhtarı ACT, EA ve kuzenleri Cafer B. ile Hüseyin B.’nin “kasten öldürmeye teşebbüs” suçu dışında 9 yıldan 15 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması talep edildi.

Mahkeme heyeti, vakfın savunmasının hazırlanması için süre verilmesine ve tutuklu sanıkların bu halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Etkinlik

Bayraktar Mahallesi’nde 15 Mayıs 2021’de ailesini evinde elinde tüfekle rehin alan EB, tüfekle ateş açarak babası Ali B’yi öldürdü, kardeşi EB, amcaları Hüseyin ve mahalle muhtarı Cafer B’yi öldürdü. ACT ve mahalle sakini EA ile kendisini ikna etmeye çalışan 4 jandarma personelini yaraladı.

Özel harekât timlerinin takviyesiyle düzenlenen operasyonda annesi Seher B’yi rehin alan zanlı yaralanmış, daha sonra tutuklanmıştı.

haber-salipazari.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu