Haber

Otizmli Çocuklar Şenlikte Aileleriyle Eğlendi

Dünya Otizm Farkındalık Günü münasebetiyle Nevşehir Özel Eğitim Anaokulu tarafından 24 nolu çim sahada Otizm Farkındalık Şenliği düzenlendi. Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü kompleksinde 3.

Nevşehir Valisi İnci Sezer Becel, Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, Milli Eğitim Müdürü Memet Polat ve İl Gençlik ve Spor Müdürü Muhsin Özdemir’in katıldığı şenlik, otizmli çocuklar ve ailelerinin katıldığı otizm farkındalık yürüyüşüyle ​​başladı.

Yürüyüşün ardından otizmli çocuklar, kendileri için hazırlanan oyun parklarında aileleriyle birlikte doyasıya eğlendi.

Otizm konusunda farkındalık yaratmanın ve otizmle ilgili sorunlara çözüm bulmanın toplum olarak hepimizin ortak sorunu olduğunu vurgulayan Belediye Başkanı Dr. Mehmet Savran, “Otizm bir eksiklik değil, farklılıktır. Otizmli çocuklarımızın bu farklılıklarını öğrenip onları sevgiyle ve bu farklı bilinçle kucaklamalıyız. Bilinmelidir ki, tüm çocuklarımızın toplumsal yaşamda sağlıklı ve uyum içinde var olabilmeleri biz yetişkinlerin temel görevlerinden biridir.

Otizmli çocuklarına hayatlarını adayan ailelere teşekkür eden Savran, Nevşehir Belediyesi olarak otizmli çocuklara destek olmak için başta eğitim olmak üzere her türlü desteği vermeye devam edeceklerini vurguladı.
 

Kaynak: (BYZHA) – Beyaz Haber Ajansı

haber-baskil.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu